کاربرد اینه محدب در پارکینگ

کاربرد آینه محدب در پارکینگ چیست و چه اهمیتی دارد؟

5/5 - (1 امتیاز)

بسیاری از آمارها نشان می دهد که بیشتر تصادفات در خروجی پارکینگ ها و در زمان خروج ماشین ها از آن اتفاق می افتد. به همین علت از آینه محدب ترافیکی استفاده می کنند. این آینه ها زاویه دید افراد را گسترش می دهد. اگر می خواهید بیشتر با کاربرد آینه محدب در پارکینگ آشنا شوید از شما دعوت می کنیم به خواندن این مقاله از اسمارت پارکینگ ادامه دهید. در این مقاله سعی داریم به بررسی کاربرد آینه محدب ترافیکی و پارکینگ بپردازیم.

کاربردهای آینه محدب

به طور کلی آینه های محدب در جایی به کار برده می شود که دید کافی وجود ندارد. انواع کاربردهای آینه محدب عبارتند از:

۱٫ آینه محدب خودرو

یکی از رایج ترین کاربرد آینه محدب، آینه خودرو هاست. این آینه ‌های محدب تصویری عمودی می سازند و با خمیدگی به سمت بیرون، میدان دید وسیع‌تری را فراهم می‌کنند.

۲٫ آینه محدب پارکینگ در فضای آزاد

آینه ترافیکی محدبی که در فضای آزاد استفاده می‌شود از مقاومت بالایی در برابر تشعشعات فرابنفش برخوردار می باشد. این آینه بایستی از مواد ضد فرابنفش و ضد آب ساخته شده باشد تا بتواند در شرایط مختلف جوی کیفیت خود را حفظ کند.

هم چنین آینه محدب ترافیکی در فضای باز بایستی نور خورشید را به خوبی بازتاب کند، نقاط کور زیادی را پوشش دهد و به مرور زمان دچار  تار و کدر شدن نشود.

۳٫ آینه محدب ترافیک در پارکینگ ها

از انواع کاربردهای آینه محدب می توان به عنوان تجهیزات پارکینگ و ایمنی که در ضوابط پارکینگ قرار دارد اشاره کرد که روی دیوار نصب می شود. از کاربرد آینه محدب پارکینگ در راهرو و پارکینگ ساختمان های مختلف از جمله بیمارستان ها، هتل ها، مدارس، فروشگاه ها و ساختمان های مسکونی ادارات و پارکینگهای عمومی می توان نام برد.

۴٫ آینه محدب پارکینگ و جاده ای

در پارکینگ های که شیب رمپ نامناسب دارد و پر پیچ و خم است می توان از آینه محدب شیشه ای در پارکینگ استفاده کرد. این آینه ها دارای قطر ۴۰، ۵۰ و ۶۰ سانتی متری هستند که در مکان های خصوصی هم قابل استفاده می باشند.

اهمیت استفاده از آینه های محدب ترافیکی

کاربرد آینه محدب پارکینگآینه محدب با هدف ایمنی در مکان ها پرتردد به کار برده می شود. در این صورت رانندگان نسبت به فضایی کلی یک نمای کلی خواهند داشت که همین امر ایمنی آن ها را فراهم می کند. آینه محدب ترافیک می تواند یک نمای کلی از ماشین های اطراف راننده در اختیار راننده قرار دهد. هم چنین نقاط کور را از بین می برد و دید کلی خوبی از محیط اطراف به افراد ارائه می دهد تا رانندگان بتوانند در حال نزدیک شدن وسایل نقلیه را ببینند. به این ترتیب رانندگان از محیط اطراف خود و وسایل نقلیه اطراف خود آگاه می شوند.

انواع آینه های محدب  در تجهیزات پارکینگ ترافیکی

آینه محدب یکی از تجهیزات پارکینگ ترافیکی به شمار می رود. آینه های محدب، به صورت کروی می باشد که قسمت درونی آن نقره اندود شده و قسمت بازتابنده آن رو به بیرون است. به طور کلی آینه های محدب خود به چند دسته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

  • آینه سرپیچ جاده
  • آینه محدب پارکینگ
  • آینه محدب ترافیکی
  • آینه محدب ترافیکی شیشه ای
  • پلی کربنات

اشیا در آینه محدب ترافیکی چگونه دیده می شوند؟

کاربرد آینه محدب ترافیکی

آینه محدب یک نوع آینه ای است که در آن سطح بازتابنده به سمت منبع نور برآمده می شود. سطح یک آینه محدب منحنی و به سمت داخل است. یک آینه محدب نور را به بیرون منعکس می کند و به این ترتیب یک تصویر مجازی را تشکیل می دهد. این بدان معناست که تصاویری که توسط آینه محدب تشکیل شده اند را نمی توان روی صفحه نمایش داد. همچنین تصویر کوچکتر از جسمی را نشان می دهند که اما با نزدیک شدن این جسم به آینه محدب بزرگتر می شود.

آینه های محدب تصاویر را به شکل مجازی و کوچکتر از حالت واقعی نشان می دهند‌. آینه های معمولی اشیا را با توجه به اینکه در نقطه کانونی قرار داشته باشند یا خارج از نقطه کانونی قرار داشته باشند به اشکال مختلف نشان می‌ دهند. در این آینه اشیا تصاویر را به صورت وارونه نشان نمی دهند.

تفاوت آینه های محدب پارکینگ

تا این جای مقاله از اسمارت پارکینگ کاربرد آینه محدب ترافیکی پرداخته شد در ادامه به تفاوت آینه محدب پارکینگ می پردازیم. تفاوت آینه های پارکینگی ترافیکی در جنس و متریال می تواند روی استحکام و استحکام آن در برابر شرایط جوی تاثیر می گذارد.

قیمت آینه محدب پارکینگ چقدر است؟

. برای خرید آینه محدب باید شناخت کافی را نسبت به کاربرد اینه  محدب ترافیکی و داشته باشید. تفاوت قیمت آینه محدب پارکینگی در جنس و متریال آن است که قیمت آن می تواند بر روی مقاوم بودن و استحکام آن در برابر شرایط جوی تاثیرگذار باشد. به طور مثال آینه های شیشه ای به دلیل استحکام کمتر قیمت پایین تری دارند‌. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت آینه های محدب پارکینگی ابعاد و اندازه آینه می باشد. هر چه ابعاد آینه بزرگ‌تر باشد، هزینه خرید آن بیشتر می باشد.

اسمارت پارکینگ بهترین تولید کننده پارکینگ

در این مقاله به کاربرد آینه محدب در پارکینگ پرداخته شد.در هنگام خرید آینه محدب پارکینگی ابتدا باید به نوع استفاده آن و محل کاربردی آن و البته بودجه خود توجه کنید. اسمارت پارکینگ انواع پارکینگ را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی پارکینگ و … کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست