هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه چقدر است؟

پارکینگ های مکانیزه در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام مخصوص مکان های خاصی است. هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه نیز بستگی زیادی به انتخاب نوع پارکینگ دارد. نوع مدل، مارک و شرکت سازنده پارکینگ از عوامل موثر بر هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه است. هزینه های نصب و راه اندازی هم جز فاکتورهای اصلی موثر بر روی هزینه های ساخت این نوع از پارکینگ ها به شمار می رود.

مشخصات کلی انواع پارکینگ مکانیزه:

  • ۱- پارکینگ مکانیزه پازلی: این مدل پارکینگ ها بسیار پر طرفدار و کاربردی هستند. ارتفاع مناسب تا سقف برای مدل پارکینگ پازلی ۲/۴ متر است.

 

  • ۲- پارکینگ مکانیزه پلت فرمی: این مدل به پارکینگ پازلی یک طبقه نیز شهرت دارد. این مدل از پارکینگ ها چیزی بین مدل پارکینگ سنتی و مکانیزه است.

 

  • ۳- پارکینگ مکانیزه دبل مزاحم: یکی از ارزان ترین پارکینگ های مکانیزه طبقاتی، مدل دبل مزاحم است. این مدل ها به شکلی طراحی شده اند که در یک جای پارکینگ دو خودرو بتواند پارک شود.

 

  • ۴- پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم: در دو شکل طراحی می شود که شامل مدل دفنی (مخصوص فضاهایی که امکان گود برداری وجود دارد) و مدل با مکانیزم حرکتی افقی-عمودی می شود. هر کدام از این مدل ها قیمت خاص خود را دارند.

 

  • ۵- تریپل غیر مزاحم: در این مدل پارکینگ ها حتما باید فضای نصب پارکینگ امکان گود برداری داشته باشد. تا بتوان فضای مناسب برای پارک نمودن سه خودرو مهیا شود.

 

 

  •  ۷ پارکینگ مکانیزه زیرزمینی: این مدل برای مجتمع های تجاری که در بخش همکف هم فعال است بسیار کاربردی است. کار جابه جایی خودرو در این مدل پارکینگ به صورت اتوماتیک انجام می شود.

 

  • ۸- پارکینگ مکانیزه روباتیک: جدیدترین و مدرن ترین مدل پارکینگ مکانیزه است و تمامی کارها به صورت اتوماتیک با امنیت بسیار بالا انجام می شود.

 

  • ۹- پارکینگ مکانیزه برجی: پارکینگ برجی به حداقل ۵۰ متر مربع زمین نیاز دارد که به کمک یک بالابر خودرو می تواند در طرفین برج خودرو پارک کند. این پارکینگ دو مدل روی زمینی و زیر زمینی دارد.

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه به چه عواملی وابسته است؟

ساخت پارکینگ مکانیزه یکی از مهم ترین امکانات مورد نیاز در کلان شهر ها به شمار می رود. یکی از ویژگی های مثبت آن امکان ساخت در یک فضای بسیار کوچک با فرم هندسی نافرم و نامنظم است. با سخت یک پارکینگ مکانیزه در محل های پر رفت و آمد و شلوغ، بخش زیادی از ترافیک ها در خیابان های اطراف پارکینگ بسیار کاهش خواهد یافت. پارکینگ های مکانیزه در انواع مختلفی ساخته می شوند. قیمت ساخت پارکینگ مکانیزه نیز بستگی زیادی به انتخاب نوع پارکینگ دارد.

عوامل تاثیر گذار اولیه بر روی قیمت پارکینگ مکانیزه :

نوع مدل، برند و شرکت سازنده پارکینگ از عوامل موثر بر هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه است. هزینه های نصب و راه اندازی هم جز فاکتورهای اصلی موثر بر روی هزینه های ساخت این نوع از پارکینگ ها به شمار می رود.

عوامل تاثیر گذار ثانویه بر روی هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه:

برای پاسخ به این سوال که ساخت پارکینگ مکانیزه چه هزینه هایی دارد؟ باید عوامل مختلفی بررسی گردد. ابعاد پارکینگ و متراژ آن در قیمت تمام شده و هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه نقش به سزایی دارد. قیمت قطعات وارداتی جهت ساخت پارکینگ مکانیزه به دلار محاسبه می شود که با نوسانات ارزی قیمت آن نیز متغیر خواهد بود.

بررسی هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه 

در پاسخ به این سوال باید به هزینه های مربوط به ساخت نقشه و پلن اولیه هم جز هزینه های اولیه جهت ساخت پارکینگ مکانیزه به شمار می رود. از دیگر هزینه ها می توان به هزینه های نگهداری و مراقبت این نوع از پارکینگ های هوشمند اشاره کرد.

هزینه ساخت پارکینگ طبقاتی مکانیزه به چه صورت است:

پارکینگ های طبقاتی در مدل های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. این مدل ها شامل مکانیزه روتاری، مکانیزه برجی، مکانیزه زیرزمینی، مکانیزه طبقاتی اتوماتیک، مکانیزه پازلی، دبل مزاحم و غیر مزاحم و تریپل غیر مزاحم می شود. قیمت ساخت پارکینگ مکانیزه بر اساس هر محل پارک خودرو یا پالت محاسبه می شود.

جهت برآورد دقیق هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه بهتر است از راهنمایی های متخصصین و مشاورین شرکت های سازنده پارکینگ مکانیزه استفاده نمایید. به کمک مشاورین شما می توانید با دقت لازم متراژ مورد نیاز، تعداد پارکینگ، نوع پارکینگ مکانیزه، نوع برند، شرکت سازنده، هزینه های خرید لوازم مورد نیاز، هزینه طراحی نرم افزاری و مدلسازی، نحوه چیدمان، ابعاد و… را بررسی نمایید. سپس برآورد قیمت ساخت پارکینگ مکانیزه طبقاتی خود را تعیین کنید.

 

شرکت گسترش تجهیزات دانا

مجموعه‌ی گسترش تجهیزات دانا با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و برتر جهان، خدمات بسیار گسترده‌ای را در زمینه‌ی نصب و راه اندازی انواع پارکینگ‌های مکانیزه در کشور ایران ارائه می‌دهد. این شرکت بزرگ، به عنوان یکی از برترین تولید کننده‌های تجهیزات لازم برای احداث پارکینگ‌های مکانیزه در خاورمیانه شناخته می‌شود و پروژه‌هایی متعدد نیز در این زمینه ارائه داده است. در صورت تمایل به نصب و راه اندازی انواع پارکینگ‌های مکانیزه، تنها کافی است که با تماس با کارشناسان فروش ما از مشاوره با این کارشناسان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *