مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه

میدانید نصب پارکینگ مکانیزه روتاری شامل چه مراحلی است؟

5/5 - (3 امتیاز)

مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه از سادترین مراحل اجرایی برای  یک پارکینک مکانیزه و امروزی  است. امروزه به دلیل رشد شهرنشینی و افزایش جمعیت، فضای  خالی یرای پارک خودروها در منازل و خیابان ها بسیار کم شده است. به همین علت مهندسان به دنبال راهی بودند تا از کمترین فضا بیشترین بهره برداری را به عمل آورند که  در این راه به موفقیت های چشمگیری هم رسیده اند. پارکینگ مکانیزه  محصول رشد شهرنشینی و افزایش جمعیت هستند.

این پارکینگ ها موجب برطرف شدن بخش بزرگی از مشکلات  کمبود فضای پارکینگ در ساختمان ها مسکونی و اداری گردیده است. ناگفته نماند هزینه  لازم  برای اجرای آن ها نیز پایین است. این مدل پارکینگ به  دلیل ساختار هندسی و مکانیکی خود قابلیت کار شدن در خود بدنه ساختمان را ، به گونه ای که اصلا محل پارکینگ از ساختمان مجزا نباشد دارد.در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه از صفر تا صد آشنا کنیم.

 

پارکینگ های  مکانیزه مدل ستونی برای ساختمان های مسکونی به دو شکل طراحی می‌شوند:

پارکینگ های مکانیزه مدل ستونی

پارکینگ مکانیزه روتاری شامل چه مدل هایی است ؟

پارکینگ مکانیزه روتاری که به پارکینگ های مکانیزه چرخ و فلکی نیز معروف اند. یکی  از پر مصرف ترین نوع پارکینگ در جهان هستند. شکل این پارکینگ به صورت طبقه ای است و نسبت به مدل های دیگر پارکینگ مکانیزه نصب ساده تری دارند باید بهره وری از آن بسیار بالا است که به همین دلایل نسبت به مدل های دیگر محبوبیت زیادی در پروژه های ساختمانی، اداری، تجاری و خدماتی کوچک و بزرگ  برای رفع کسری پارکینگ اولین  گزینه انتخابی هستند.

مطالعه کنید  پله برقی فضای باز (outdoor)

مدل های مختلف پارکینگ های مکانیزه روتاری:

  1. پارکینگ روتاری سواری (SEDAN)
  2.  پارکینگ مکانیزه روتاری شاسی بلند (SUV)

مدل های مختلف پارکینگ های  روتاری تا چه حد امکان بارگیری خودرو دارند؟

مدل های مختلف پارکینگ های روتاریپارکینگ مکانیزه روتاری با ظرفیت های ۸-۱۰-۱۲-۱۴-۱۶ پالت اجرا می شوند.هر پالت  به فضایی گفته می شود که برای یک خودرو مناسب است  این پالت ها در هر پارکینگ یا باید بر اساس خودروهایی سواری (SEDAN)   اجرا شوندو مخصوص آن ها باشند  یا بر اساس اتومبیل های شاسی بلند (SUV) طراحی شوند  زیرا امکان استفاده ترکیبی از هر دو پالت میسر نیست. البته اگر از   پارکینگ های روتاری شاسی بلند طراحی کنید هر دو مدل  سواری و شاسی بلند می توانند به طور مشترک از آن استفاده کنند. پارکینگ های مکانیزه روتاری برای خودروهای سواری تا ۱۶ پالت می توانند داشته باشند  و برای  پارکینگ های روتاری شاسی بلند تا ۱۲ پالت امکان پذیر است. البته ناگفته نماند که می توان چند پارکینک روتاری شاسی بلند را در کنار یکدیگر قرار داد و یک سیستم هوشمند برای همه آن ها ایجاد کرد.حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که  مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه به چه صورت است.

اموزش مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه

برای آشنایی با مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه  ابتدا لازم است بدانید که کل این سازه بر روی یک فونداسیون بتنی استاندارد نصب می شود. همچنین  دو ستون در جلو و عقب دستگاه با لوله های رابط وسط شاسی ، سازه ای بنام  پارکینگ مکانیزه روتاری را تشکیل می دهد که  در مراحل پایانی پالت ها قرار داده می شوند و پس از آن سیستم کنترل هوشمند پارکینگ نصب می شود. برای اجرای پارکینگ مکانیزه روتاری به  ۳۲ متر مربع فضا نیاز داریم که این فضا برای  دو تیپ  پارکینگ  به یک نسبت است. شرکت های تولید کننده خود این سازه را برای مشتریان نصب می کنند. لازم است مشتریان قبل از انتخاب سازه  با مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه گام به گام آشنا شوند و بعد از آن سازه  مناسب  مجتمع خود را انتخاب کنند.

مطالعه کنید  بزرگترین پارکینگ مکانیزه در کدام کشور قرار دارد؟

مزایای و معایب پارکینگ مکانیزه روتاری

هر مدل از پارکینگ مکانیزه با توجه به نیاز هر ساختمان  طراحی  می شود که مزایا و معیبی نیز دارد.

مزایای پارکینگ مکانیزه روتاری

  • فضای نصب کمی نیازمند است
  • نصب بسیار سریع و آسان
  • قابلیت جا بجایی در صورت تغییر محل نصب
  • مصرف انرژی متوسط به پایین
  • زمان تحویل خودرو کم و در حدود چند دقیقه

معایب پارکینگ مکانیزه روتاری:

  • محدودیت در افزایش تعداد پالت بیش از ۱۶ عدد
  • عدم  استفاده  از ارتفاع دلخواه (یعنی خودرو یا باید از پایین ترین و یا از بالاترین نقطه وارد شود)

پس از آشنایی با مراحل نصب پارکینگ روتاری مکانیزه از اول  تا آخر و مزیت و معایب این پارکینگ ها و با توجه به ضوابط پارکینگ به خوبی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست