ضوابط و قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه خودرو

رعایت ضوابط پارکینگ مکانیزه خودرو  مهم‌ترین مسئله‌ای است که باید در هنگام ساخت و نصب پارکینگ به آن‌ها توجه کنید. دانستن قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه خودرو به شما کمک می کند تا در صورت لزوم به این قوانین پارکینگ های مناسبی برای خودرو ها ایجاد کنید. این ضوابط پارکینگ مکانیزه ماشین در همه شهرهای ایران یکسان است و به یک شیوه عمل می‌شوند.

ساخت و احداث هر چیزی نیاز به شرایط، قوانین و استانداردهای متفاوتی دارد که در صورتی که آن‌ها رعایت نشود، می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. نصب پارکینگ مکانیزه هم شامل این قوانین و شرایط می‌شود. ضوابط و قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه هم به همین دلیل تشکیل شده‌اند. شناخت این قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه خودرو به شما کمک می‌کند تا بدون کوچک‌ترین مشکلی اقدام به نصب و ساخت پارکینگ هوشمند کنید. مجموعه اسمارت پارکینگ با داشتن علم و آگاهی در زمینه ضوابط پارکینگ مکانیزه خودرو و همچنین نصب و راه اندازی انواع پارکینگ های خودرو در شهر تهران یکی از حرفه ترین مجموعه می باشد.

 

قوانین استاندارد و ضوابط نصب پارکینگ مکانیزه خودرو توسط چه سازمانی وضع می‌شود؟

 

 

در مورد تدوین استاندارد و ضوابط در حوزه پارکینگ مکانیزه  سه نهاد مختلف دست اندرکار هستند:

تدوین استاندارد توسط سازمان ملی استاندارد انجام می شود که البته در حوزه پارکینگ های مکانیزه این استانداردها به صورت اختیاری است. مورد دیگری که در ساخت و نصب یک پارکینگ مکانیزه باید لحاظ گردد ایمنی است. که این مقررات توسط سازمان آتش نشانی تهیه و تدوین می شود. و در نهایت ضوابط شهرسازی توسط اداره کل تدوین ضوابط شهرداری ها تعیین می گردد.

ضوابط پارکینگ مکانیزه در همه شهرها به یک صورت باید انجام شود. اما در میان توجه به قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه به شرکت و تولیدکننده‌ای که قصد دارید تمام مراحل نصب پارکینگ هوشمند یا مکانیزه را برای شما انجام دهند نیز داشته باشید. چرا که انتخاب درست در این زمینه می‌تواند کمک بسیاری به شما و مدیریت بودجه شما کند.

 

معرفی ضوابط استاندارد پارکینگ مکانیزه خودرو در تراکم‌های متفاوت

اگر می خواهید اطلاعات کامل درباره الزامات و توصیه ها در حوزه پارکینگ مکانیزه بدست آورید می توانید به مجموعه زیر مراجعه کنید:

 

مباحث مهم در ضوابط پارکینگ مکانیزه ماشین

مباحث و بخش‌های مختلفی در حوزه ضوابط و قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه وجود دارد که رسیدگی به آن‌ها و رعایت این ضوابط پارکینگ مکانیزه ماشین می‌تواند تاثیر خوبی در ساخت و نصب این فضاها داشته باشد. از جمله این بحث‌ها که در حوزه قوانین پارکینگ مکانیزه اهمیت دارد می‌توان به مباحث ساختمانی، معماری و شهرسازی، لوله کشی و تاسیسات، سر و صدا و میزان مجاز آن، روشنایی، آیین‌نامه های معتبر، تهیه، سامانه‌های نظارتی، میزان دمای کارکرد در پارکینگ مکانیز اشاره کرد.

 

تجهیزات لازم و مهم در ساخت پارکینگ مکانیزه

در کنار تمام ضوابط و قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه که اهمیت بسیار زیادی نیز دارند، خرید تجهیزات نیز اهمیت بسیاری در رعایت این ضوابط و قوانین شهرداری پارکینگ مکانیزه و ضوابط پارکینگ مکانیزه خودرو دارند. به عنوان مثال برای نصب یک اسمارت پارکینگ از نوع کارتی (که یکی از پیجیده ترین سیستم ها است) به تجهیزاتی از جمله میز گردان، شاتل، پالت، بالابر و دالی اشاره کرد. اما در نصب سایر اسمارت پارکینگ ها شاید به تجهیزات ذکر شده نیازی نباشد. تمامی نکات ایمنی نیز باید در ضوابط و قوانین استاندارد نصب پارکینگ مکانیزه رعایت شوند، چرا که عدم رعایت یکی از این قوانین و ایمنی تجهیزات می‌توانند خسارت‌های مالی را به همراه داشته باشد.

 

قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه ماشین در ارتباط با محل پارک خودرو

 

از دیگر ضوابط و قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه می‌توان به محل پارک خودره‌ها اشاره کرد. این محل باید با توجه به قوانین پارکینگ مکانیزه خودرو و ایمنی آن منطقه انتخاب شود. همانطور که گفتیم داشتن فاصله از جایگاه‌های بنزین و گاز و دور بودن از بافت تاریخی شهر از مهم‌ترین مسائلی است که باید در هنگام ساخت و راه اندازی پارکینگ مکانیزه ماشین به آن‌ها توجه کرد.

 

ضوابط پارکینگ مکانیزه در خصوص نگه‌داری

در ادامه بررسی ضوابط و قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه به شیوه و ضوابط پارکینگ مکانیزه مرتبط با نگه‌داری و تعمیرات آن‌ها می‌رسیم. همان میزان که ضوابط و قوانین استاندارد نصب پارکینگ مکانیزه اهمیت دارد به همان اندازه نیز تعمیرات و شرایط نگه‌داری از آن‌ها اهمیت دارد. زمانی که شرکت مربوطه خدمات نصب و راه‌اندازی را برای شما انجام می‌دهد، مقداری اطلاعات درباره قوانین استاندارد پارکینگ مکانیزه خودرو در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین آموزش‌های لازم را می‌دهد تا در هنگام مواجه با مشکلات کوچک بتوانید آن‌ها را رفع کنید. در غیر این صورت می‌توانید از تیم اجرایی که پارکینگ را برای شما نصب کرده است کمک بگیرید.

 

مجموعه‌ی گسترش تجهیزات دانا با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و برتر جهان، خدمات بسیار گسترده‌ای را در زمینه‌ی نصب و راه اندازی انواع پارکینگ‌های مکانیزه ، پارکینگ طبقاتی در کشور ایران ارائه می‌دهد. این شرکت بزرگ، به عنوان یکی از برترین تولید کننده‌های تجهیزات لازم برای احداث پارکینگ‌های مکانیزه در خاورمیانه شناخته می‌شود و پروژه‌هایی متعدد نیز در این زمینه ارائه داده است. در صورت تمایل به نصب و راه اندازی انواع پارکینگ‌های مکانیزه، تنها کافی است برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *