با-خودرو-مزاحم-جلوی-منزل-خود-چه-کنیم

با خودرو مزاحم جلوی منزل خود چه کنیم ؟

اگر منزل یا دفتر کار شما در مناطق شلوغ و پر ازدحام قرار گرفته است به احتمال زیاد با این معضل آشنا شده اید که وقتی قصد ورود یا خارج از پارکینگ منزل را دارید با یک خوردوی بیگانه مواجه می شوید که به شما اجازه حرکت یا خروج و ورود به پارکینگ منزل تان را نمی دهد. ما در این مقاله به بررسی قوانین موجود در خصوص پارک خودرو جلوی درب منزل به عبارتی با خودروی مزاحم درب منزل چه کنیم؟ می پردازیم.

مشکل پارک خودرو جلوی منزل

به دلیل معضل ترافیک و بی توجهی به زیر ساخت های پارک خودرو و فقدان پارکینگ، رانندگان برخی از خودرو‌ها به دلیل اینکه جای پارک وجود ندارد، خودروهایشان را در هر جایی رها و پارک می‌کنند که یکی از این مکان ها، روی پل پارکینگ دیگران است. پارک خودرو جلوی منزل برای ساکنین آن ایجاد مزاحمت می‌کند.

سد معبر ماشین جلوی درب پارکینگ

وقتی هنگام خروج از منزل متوجه می شوید که یک خودروی مزاحم درست مقابل پارکینگ شما پارک کرده است. باید چه کار کنید؟ در بهترین حالت این است که بعد از ۵ دقیقه صاحب خودرو پیدا می شود و بعد از یک دعوا و جر و بحث حسابی مشکل حل می شود.

 اما گاهی اوقات شما برای خروج منزل ضرورت دارید و یا بیماری دارید که باید هر چه سریعتر او را به مراکز درمانی برسانید. آن وقت با فرد مزاحمی که هر روز خودروی خود را جلوی پارکینگ شما رها می کند  یا حتی صاحب خودرویی که ۵ دقیقه یا یک ساعت، ماشین خود را مقابل پارکینگ منزل تان پارک کرده است، چه می کنید؟ راه درست برخورد با چنین افرادی چیست؟

مطالعه کنید  نبود پارکینگ های بیمارستانی و رنج همراهان بیمار

قانون پارک خودرو جلو درب منزل

قانون پیشنهاد کرده است که اگر شخصی به طور مکرر خودرو را طوری پارک کند که شما نتوانید از روی پل پارکینگ، وارد پارکینگ شوید، متخلف شناخته می شود. شما می توانید از پلاک این افراد در نوبت های مختلف عکس بگیرید و برای مزاحمت و ممانعت از حق، از آن در دادسرا شکایت کنید.

 اگر خودرویی هم تصادفا مقابل پل منزل شما پارک کرده است می توانید با ۱۱۰ تماس بگیرید. و فرقی نمی کند حتی اگر ۵ دقیقه این کار را انجام دهد، متخلف است و باید جریمه شود. در واقع این قانون مصداق توقف در محل ممنوع است و تخلف محسوب می شود. صاحب خودروی مزاحم درب منزل در صورت عدم تمکین به دستور، علاوه بر جریمه، بدون دریافت هزینه جرثقیل از شاکی، توسط جرثقیل به پارکینگ پلیس انتقال پیدا می کند.

پارکینگ های مکانیزه

برای حل این مشکل پارکینگ های مکانیزه وارد عرصه میدان شدند تا بتوانند موانع زیادی را از سر راه بردارند و مشکل جای پارک را حل کنند. شرکت گسترش دانا تجهیز سال هاست تجربه درخشانی در این عرصه به دست آورده است و یکی از بهترین شرکت ها برای احداث پارکینگ های مکانیزه است. برای اطلاع بیشتر با شماره های درج شما در سایت اسمارت پارکینگ تماس بگیرید.

سخن آخر

 اگر یک پارکینگ مکانیزه چند طبقه در نزدیکی تان داشته باشد، دیگر با مشکل کمبود جای پارک خودرو مواجه نمی شوید. هم چنین صاحب خودرو مزاحم درب منزل تان مجبور نیست که خودروی خود را جلوی درب شما پارک کند و دردسر ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست