پارکینگ مکانیزه روتاری (چرخ و فلکی)

5/5 - (7 امتیاز)
صفحه محصول روتاری

پارکینگ اتوماتیک اسمارت پارکینگ

۱-مصرف برق ناچیز

۲-قابلیت انتقال پارکینگ مکانیزه چرخ و فلکی (پرتابل)

۳-تنوع در پوشش دستگاه

۴-دستگاه پارکینگ مکانیزه روتاری نیاز به اپراتور ندارد

۵-سطح اشغال کم بهره وری مکانی بسیار بالا( حداکثر ۱۶ جای پارک در ابعادی حدود ۳۲ متر مربع)

۶-امکان افزایش ظرفیت پاکینگ تا ۸ برابر

۷- نصب و راه اندازی کوتاه و سریع (۳تا ۷روز)

۸-سرو صدای کم

۹-کاربری آسان بدون نیاز به اپراتور

۱۰-امکان ساخت پارکینگ روتاری در زمین هایی که از نظر هندسی نا منظم هستند.

۱۱-تحویل خودروی مورد نظر در مدت زمان بسیار اندک

۱۲-عدم نیاز به نصب سیستم تهویه

پارکینگ اتوماتیک اسمارت پارکینگ

سیستم پارکینگ مکانیزه روتاری (چرخ و فلکی) در دو مدل L برای خودرو های سواری( SU (SEDAN و برای خودرو های شاسی بلند (SUV ) تولید میشود. ورود یا خروج خودرو از دستگاه پارکینگ مکانیزه روتاری (چرخ و فلکی – چرخشی) در سطح زمین انجام میشود. در این نوع پارکینگ برای سهولت استفاده کاربر یک تابلو فرمان (CONTROL PANEL) بسیار ساده ای طراحی گردیده که از نظر ظاهری و استفاده کاملا شبیه آسانسور می باشد.

روی محل قرار گیری خودرو (پالت پارکینگ مکانیزه روتاری ) یک شماره درج شده است که از پای دستگاه قابل رویت می باشد. با فشردن همان شماره در تابلو فرمان پارکینگ مکانیزه روتاری، از کوتاهترین فاصله که توسط PLC دستگاه تشخیص داده میشود، خودرو به سمت دروازه خروجی هدایت می گردد.

پارکینگ اتوماتیک اسمارت پارکینگ

۱-به دلیل نوع طراحی پارکینگ مکانیزه چرخ و فلکی(چرخشی) و عملکرد آن سقوط خودرو وجود ندارد.

۲-کنترل پنل در ارتفاعی نصب می شود که دردسترس کودکان نباشد.

۳-در صورت باز ماندن درب ماشین، سنسور مربوطه از حرکت پارکینگ مکانیزه روتاری جلوگیری می کند.

۴-فوندانسیون و سازه پارکینگ مکانیزه روتاری برای مقاومت در برابر زلزله تا ۸ ریشتر طراحی شده است.

۵-درب کنترل پنل پارکینگ مکانیزه چرخ و فلکی مجهز به قفل بوده و فقط توسط دارندگان کلید پارکینگ مکانیزه چرخ و فلکی قابل استفاده می باشد.

۶-مجهز به سنسور ورودی

۷- مجهز به سنسور باز بودن درب خودرو

۸- مجهز به شاسی توقف اضطراری

پارکینگ اتوماتیک اسمارت پارکینگ

۱-حداکثر ارتفاع ۱۷٫۲ متر

۲-زمین مورد نیاز ۶٫۳۷×۵٫۰۵ متر

۳- برق مورد نیاز ۳ فاز حداکثر ۳۲ آمپر

ابعاد و ارتفاع پارکینگ روتاری

نوع خودرو

ابعاد

ارتفاع

سواری

زمین مورد نیاز: ۳۰ متر مربع

عرض: ۴٫۸ متر

طول: ۶٫۲۵ متر

ارتفاع هر پالت: ۱٫۸ متر

شاسی

زمین مورد نیاز: ۳۱٫۲۵ متر مربع

عرض: ۵  متر

طول: ۶٫۲۵  متر

ارتفاع هر پالت: ۲٫۱۰ متر

سرویس پارکینگ مکانیزه روتاری

یکی از عوامل مهمی که در کارکرد صحیح و ماندگاری بالای انواع تجهیزات الکتریکی- مکانیکی تاثیر گذار است سرویس، عیب یابی و نهایتا تعمیر به موقع آنهاست. اگر به صورت دوره ای و مرتب به سرویس و در صورت نیاز تعمیر پارکینگ مکانیزه روتاری بپردازید می توانید برای طولانی مدت از این وسیله کاربردی نهایت استفاده را ببرید.

با توجه به اینکه اسمارت پارکینگ اهمیت سرویس و نگهداری صحیح پارکینگ روتاری را بسیار بالا می داند، به همین دلیل با به روز رسانی اطلاعات خود و گذراندن انواع آموزش های ضمن خدمت داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی، سرویس و رفع ایراد پارکینگ روتاری مکانیزه شما مشتریان عزیز می باشد.

ظرفیت پارکینگ روتاری

، پارکینگ روتاری بسته به نوع خودرو که خودوری سواری باشد یا شاسی بلند دارای ظرفیت های متغیری است که در صورت وجود فضای آزاد در اطراف می توان این ظرفیت ها را نیز تا حداکثر ۱۶ پالت افزایش داد. این نوه پارکینگ ها را می توان در تعداد پالت ها ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ تهیه نمود.

معایب نصب پارکینگ مکانیزه روتاری

از آنجاییکه محل ورودی خودرو در پارکینگ روتاری از پایین ترین نقطه آن است و امکان ورود ماشین از میانه های این نوع پارکینگ وجود ندارد بنابراین عدم امکان تنظیم مکان ورود خودرو برای کنترل ارتفاع مجاز را می توان جزء معایب این سیستم برشمرد.

از طرفی عدم امکان افزایش جای پارک در پارکینگ روتاری به بیش از ۱۶ پالت نیز از دیگر معایب این مکانیزم است. همانطور که گفته شد این نوع پارکینگ را می توان برای حداکثر ۱۶ خودروی سواری و یا ۱۴ خودروی شاسی بلند طراحی کرد.

کاربری پارکینگ مکانیزه روتاری

این پارکینگ به علت فضای کمی که اشغال می کند در بسیاری از مکان ها قابل نصب است. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پارکینگ مکانیزه روتاری با کاربری مسکونی
  • پارکینگ مکانیزه روتاری با کاربری تجاری و اداری
  • پارکینگ مکانیزه روتاری با کاربری پارکینگ عمومی

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه روتاری چگونه و با توجه به چه عواملی محاسبه می شود؟

معمولا هزینه ساخت پارکینگ روتاری بر حسب هر واحد و یا هر پالت پارکینگ تعیین می شود، که گاها ممکن است اختلاف قیمت زیادی بین هر پالت پارکینگ روتاری وجود داشته باشد که این اختلاف قیمت در هزینه ساخت پارکینگ روتاری یا هر نوع اسمارت پارکینگ دیگر از عوامل متعددی تاثیر می پذیرند.

به عنوان مثال، فرض کنید به منظور کسب آگاهی از قیمت پارکینگ چرخ و فلکی با مجموعه اسمارت پارکینگ تماس گرفته اید، اگر کارشناسان محترم این مجموعه قیمت هر پالت یا جای پارک برای خودروی سواری را به میزان تقریبی ۵۰ میلیون تومان برآورد کردند و شما ۶ واحد پارکینگ نیاز دارید بایستی تعداد جای پارک درخواستی خود را در قیمت هر واحد ضرب کنید، در مثال فوق رقم ۳۰۰ ملیون برای درخواست شما خواهد بود.

از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت فروش پارکینگ روتاری می توان مواردی چون مدل دستگاه، کارکرد آن، مکانیزم ساخت آن، شرکت سازنده، ظرفیت پارکینگ، تجهیزات به کار رفته در آن و … را نام برد. البته دقت داشته باشید که با توجه به تغییرات ارزی حاکم در کشور ما قیمت ها روز به روز تغییر کرده و شما بایستی برای کسب آگاهی دقیق از قیمت پارکینگ مکانیزه روتاری با شرکت های سازنده و یا وارد کننده تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نتیجه گیری

امروزه تکنولوژی های متعددی به منظور رفع کسری پارکینگ در مکان های مختلف از جمله مناطق مسکونی، اداری و یا تجاری ابداع شده است که از جمله آنها می توان به استفاده از انواع پارکینگ های هوشمند و همچنین پارکینگ روتاری اشاره کرد که با ساخت آن ها، در مکانی که تنها دو خوردرو را می توان در آن پارک کرد ظرفیت برای پارک ۱۶ ماشین ایجاد می شود.

 با توجه به مزایای فراوانی که نصب پارکینگ روتاری دارد اکثر افراد در پی دریافت آگاهی در رابطه با ساخت انواع پارکینگ های طبقاتی و روتاری هستند.

اسمارت پارکینگ یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت انواع پارکینگ های طبقاتی و از جمله پارکینگ روتاری مکانیزه است که بسته به نوع پروژه پارکینگ مکانیزه روتاری، تاریخ درخواست، و سایر مشخصات از جمله تعداد واحدهای پارکینگ برای شما هزینه ها را با نازلترین قیمت ها برآورد کرده و محصولی با کیفیت را به شما ارائه می دهد.

به شما توصیه می کنیم قبل از هر تصمیم و یا اقدام به تهیه پارکینگ روتاری با کارشناسان ما در شرکت اسمارت پارکینگ که یکی از شرکت های تولید کننده پارکینگ مکانیزه چرخ و فلکی در تهران هستند تماس بگیرید تا با بررسی و کارشناسی تمامی مشخصات، ابعاد و نقشه ملک شما با نرم افزارهای مدل سازی و انجام محاسبات مهندسی و طراحی با استفاده از تصاویر واضح، شما را با روش و فرم چینش، تعداد جای پارک، روش ساخت، و هزینه ساخت پارکینگ روتاری آگاه سازند تا بتوانید بهترین تصمیم را برای جبران کسری جای پارکینگ خود بگیرید.

سوالات متداول در زمینه پارکینگ روتاری

آیا امکان پوشش پارکینگ روتاری و اجرای سقف برای آنها وجود دارد؟

بله، هر گونه نما به عنوان سقف می توان برای انواع پارکینگ روتاری اجرا کرد.

آیا پس از نصب پارکینگ روتاری، هیچ نوع خدمات یا گارنتی پس از فروش دارند؟

بله، تمامی سیستم های پارکینگ مکانیزه و از جمله پارکینگ روتاری دارای ضمانت یکساله و نیز خدمات پس از فروش می باشند.

آیا اگر برق قطع باشد هیچ راهی برای خارج کردن ماشین ها از پارکینگ روتاری وجود دارد؟

بله، اینکار تنها توسط افراد آموزش دیده امکانپذیر است، ولی با توجه به مصرف بسیار پایین برق توسط پارکینگ روتاری بهتر است یک ژنراتور به عنوان برق اضطراری در نظر بگیرید.

فهرست