تکنولوژی-پارکینگ-های-مکانیزه-به-چه-صورتی-است؟

تکنولوژی پارکینگ های مکانیزه به چه صورتی است؟

5/5 - (1 امتیاز)

بهره برداری از تکنولوژی پارکینگ مکانیزه می تواند با توجه به فناوری جدیدی که در خود جای داده است، از آلودگی هوا و صف های طولانی خودروهای کلان شهرها بکاهد. با توجه به کاربری های تکنولوژی پارکینگ مکانیزه، قابلیت شخصی سازی نیز می تواند برای آن ها ایجاد شود، که می تواند بر اساس نیاز و نوع استفاده اهالی ساختمان، ساخته شود.

بررسی تکنولوژی پارکینگ مکانیزه

اهمیت بررسی تکنولوژی پارکینگ مکانیزه، هنگامی افزایش پیدا می کند، که با مزایا و به کارگیری آن در زندگی مدرن بیشتر آشنا شویم. صنعتی شدن زندگی انسان ها، در کنار افزایش جمعیت، سبب شده است شهر ها با فضای کم تردد خودرو روبرو شوند.

وقتی جمعیت انسان ها زیاد شود، تعداد خودروها نیز روند افزایشی به خود می گیرند. یکی از مشکلات متعدد خودرو ها، کمبود فضای پارک می باشد. این کمبود فضا، در کلان شهرها به معضل پارکینگ تبدیل می شود. معضلی که گاهی خود را در صف های طولانی خودرو در کنار خیابان ها و یا آلودگی و ترافیک، بیشتر نشان می دهد. تکنولوژی پارکینگ مکانیزه به عنوان یک جواب ساده و عالی برای حل این معضل و مشکل است.

بهره برداری از این تکنولوژی می تواند با توجه به فناوری جدیدی که در خود جای داده است، از آلودگی هوا و صف های طولانی خودروهای کلان شهرها بکاهد. با توجه به کاربری های تکنولوژی پارکینگ مکانیزه، قابلیت شخصی سازی نیز می تواند برای آن ها ایجاد شود، که می تواند بر اساس نیاز و نوع استفاده ی اهالی ساختمان، ساخته شود. تکنولوژی ساخت پارکینگ مکانیزه با استفاده از ادوات مکانیکی و لوازم مدرن دیجیتالی می باشد، که از حداقل فضا، حداکثر استفاده را می دهد.

 

اطلاعاتی در رابطه با تکنولوژی پارکینگ مکانیزه

تکنولوژی پارکینگ های مکانیزه برای اولین بار از آمریکا شروع و در سراسر جهان مورد بهره برداری قرار گرفت. تکنولوژی پارکینگ های مکانیزه ابتدا بسیار ساده بود، و با کند بودن سیر پارک خودرو و تحویل آن مشکلات فراوانی را برای رانندگان ایجاد می نمود.

در حدود ۳۰ سال پیش اطلاعاتی در رابطه با این نوع تکنولوژی وارد کشور شده که می توانست آغاز راه ساخت پارکینگ های مکانیزه باشد و عدم وجود سیستم های دیجیتالی هوشمند، معضلات زیادی را در ابتدای دهه ۷۰، همراه خود داشت.

اما اولین پارکینگ مکانیزه در سال ۸۷ و توسط یک شرکت کره ای وارد تهران شد. این سیستم، بروز ترین تکنولوژی پارکینگ مکانیزه در آن سال ها بود.

مزیت هایی که این نوع پارکینگ ها دارند به مراتب از معایب آن بیشتر است. قابلیت نصب پارکینگ مکانیزه حتی در زیرزمین نیز وجود دارد. زیرا این نوع پارکینگ ها سطح اشغال کمتری دارند و کاملا هوشمند خودرو را هدایت می کنند.

 

تکنولوژی ساخت پارکینگ مکانیزه

اگر بخواهیم از تکنولوژی ساخت پارکینگ مکانیزه حرفی بزنیم، باید سراغ سیستم های هوشمند این پارکینگ ها برویم. در سر تا سر پارکینگ ها و بدون دخالت انسان، سنسورها کار دریافت و تحویل خودرو را به خوبی و بی نقص انجام خواهند داد. سامانه های اتوماتیک از هنگام ورود خودرو و ثبت آن، تا زمان تحویل و پرداخت وجه، به روز ترین تکنولوژی پارکینگ مکانیزه در دنیا می باشند.

 

پارکینگ هوشمند مکانیزه

استفاده از تکنولوژی پارکینگ مکانیزه در زندگی، باعث شده که بر اساس نیاز های خود، آنها را به شش دسته ی کلی تقسیم کنیم: پارکینگ های روتاری، خانگی، پازلی، برجی، زیرزمینی، دبل. تمامی انواع پارگینگ های مکانیزه ی گفته شده، می توانند در محل هایی که پر تجمع می باشد، استفاده شوند. مراکز خرید، پردیس های سینمایی، مجموعه های ورزشی، مجتمع های مسکونی و… جزء پرکاربردترین محل های راه اندازی و استفاده از تکنولوژی پارکینگ مکانیزه می باشند.

 

استفاده از تکنولوژی پارکینگ مکانیزه

تکنولوژی پارکینگ های مکانیزه به راحتی می تواند ما را در انجام کارهای روزمره کمک کند. هوش مصنوعی موجود در این نوع پارکینگ ها و با توجه به مزایایی که در این مطلب عنوان شده است، آن ها را در اولویت راه اندازی برای مکان های پر رفت و آمد، قرار داده است. مکان هایی مانند مراکز خرید، ادارات و سازمان ها، مراکز تفریحی و… که همیشه دارای کمبود فضای پارک هستند باید بتوانند از تکنولوژی پارکینگ های مکانیزه درفضای خود، برای رفاه حال مراجعه کنندگان، بهره ببرند.

 

مجموعه تجهیزات دانا

پس از تجربه طراحی و راه اندازی اولین پل عابر پیاده مکانیزه کشور در سال ۱۳۸۳ و رقم زدن فصل نوینی در تسهیل رفت و آمد شهروندان با هدف افزایش بهره مندی از فناوری های پیشرفته دنیا و بهبود ترافیک شهری اقدام به بررسی فناوری های جهانی موجود در پارکینگ های مکانیزه نمود و با اخذ نمایندگی SMART PARKING کره جنوبی در سال ۱۳۸۷، اولین پارکینگ مکانیزه ایران را نصب و مدتی پس از آن نیز بزرگترین پارکینگ مکانیزه کشور به ظرفیت ۱۸۰ واحد را در تهران راه اندازی نمود.

با انتقال دانش فنی ساخت پارکینگ های مکانیزه به کشور، ساخت آنها تحت لیسانس شرکت DYPC کره جنوبی آغاز و در مدت کوتاهی تجهیزات دانا به افتخاراتی همچون کارآفرین برتر، تنها تولید کننده پارکینگ مکانیزه در خاور میانه و صادر کننده برتر کشور دست یافت. این مجموعه ضمن اجرای پروژه های متعدد در حال ساخت و بهره برداری در سراسر کشور کیفیت را سرلوحه کار خود قرارداده و با معرفی محصولات جدید خود گامی به جلو جهت استفاده بهینه از فضا برای پارک خودرو برداشته است.

از دیگر سو آسایش خاطر کارفرمایان در طول مدت بهره برداری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که به همین منظور این شرکت با پشتوانه نیرو های مجرب و آموزش دیده خود و ارتقا تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات سرویس و نگهداری و پشتیبانی نظام مند و استاندارد برای سیستم های ارائه شده اقدام به راه اندازی مجموعه دانا سرویس نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست