تاريخ:بيستم و سوم ارديبهشت 1395 ساعت 11:22   |   کد : 50168
لایحه بازنگری شده پارکینگ تهران تا یک ماه آینده به شورای شهر می‌رود

معاون شهردار تهران از بازنویسی لایحه جامع پارکینگ شهر تهران خبر داد و گفت: طی یک ماه آینده لایحه خلاصه شده به شورای اسلامی شهر تهران ارایه می شود.
جعفر تشکری هاشمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره اینکه لایحه احداث پارکینگ بیش از 4 سال است به شورا ارسال شده اما بررسی نشده است، افزود: در آخرین توافقات با رئیس شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد لایحه جامع پارکینگ مجددابازنویسی لایحه جامع پارکینگ شهر تهران بازنویسی و به صورت فشرده و خلاصه به شورای اسلامی شهر ارائه شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اهم موضوعات مطرح شده در لایحه پیش بینی شده شهرداری تهران گفت: پیش بینی استفاده از زیر معابر سطح شهر برای ساخت پارکینگ مطرح شده چرا که ساخت پارکینگ به دلیل قیمت بالای زمین، هزینه بسیار بالایی دارد به همین منظور پیشنهاد شده در زیر معابری که کاربری خاصی ندارند، امکان پارک را فراهم کنیم.
تشکری هاشمی افزود: در لایحه جامع پارکینگ مطرح شده امکان سطح اشغال صد درصدی در طبقات منفی یک به پایین برای ساخت پارکینگ فراهم شود .
وی گفت: در این لایحه افزایش 60 سانتی ارتفاع سقف طبقات منفی یک به پایین طوری که ارتفاع سقف را 3 متر و 20سانت تعیین کنند مطرح شده تا بتوان از پارکینگ‌های مکانیزه دوطبقه استفاده کرد .
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری پایتخت با بیان اینکه راهکارهایی که در این لایحه پیشنهاد شده، سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند که با رغبت بیشتری پارکینگ‌سازی انجام دهند، افزود: موضوع دیگری که موجب بی علاقه شدن سرمایه‌گذاران به ساخت پارکینگ می‌شود، نرخ پایین تعرفه‌های پارکینگ‌هاست؛ به همین منظور پیشنهاد شده قیمت پارک خودرو واقعی تر در نظر گرفته شود و یا سیاست های جبرانی برای مالکان پارکینگ ها فراهم شود.
تشکری هاشمی با اشاره به اینکه مدیریت شهری باید تدبیری بیندیشد تا هزینه ساخت پارکینگ را برای سرمایه‌گذار کاهش دهد، تاکید کرد : برای رغبت بیشتر سرمایه گذاران سیاست های تشویقی برای سازندگان پارکینگ در نظر گرفته شده است تا به ساخت پارکینگ های طبقاتی روی آورند.
وی گفت: به منظور کسری پارکینگ واحدهایی که امکان ساخت پارکینگ ندارند، با صدور سند تفکیکی برای واحدهای مستقل از واحدهای مسکونی و یا تجاری زمینه آن فراهم می شود.
معاون شهردار تهران تاکید کرد: توسعه پارکینگ های مکانیزه در اماکن عمومی از دیگر ملاحظات لایحه پارکینگ استلینک مرجع خبر

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
© تمامی حقوق معنوی این سایت متعلق به شرکت گسترش تجهیزات دانا می‌باشد.    
   استفاده از عکسهای این سایت بنا به کسب اجازه کتبی از شرکت گسترش تجهیزات دانا می باشد در غیر این صورت پیگرد قانونی دارد.