پارکینگ تعهدی- پارکینگ مکانیزه- پارکینگ- کسر پارکینگ- parking- اسمارت پارکینگ-smart parking

تأمین برخی پارکینگ‌های تعهدی محال بود

عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران:

از زمان آغاز فرآیند «پارکینگ‌های تعهدی»، تعهد دریافت‌شده از مالک برای ایجاد پارکینگ، به آینده موکول شد که در برخی موارد نیز تحقق این امر محال بود. 

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران از ساخت پارکینگ در ۳ منطقه تهران خبر داد و گفت: از زمانی که فرآیند «پارکینگ‌های تعهدی» آغاز شد، تعهد دریافت‌شده از مالک برای ایجاد پارکینگ، به آینده موکول شد که در برخی موارد نیز تحقق این امر محال بود. عبدالرضا گلپایگانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت پارکینگ‌های تعهدی در شهر تهران اظهار کرد: از دوره‌های گذشته، تأمین پارکینگ برای املاک به‌عنوان یک الزام تعیین شده بود اما در طرح تفصیلی اعلام شد اگر فردی نمی‌تواند در ملک خود پارکینگ مورد نیاز را تأمین کند، اجازه دارد تا شعاع ۲۵۰متری ملک، نسبت به ایجاد آن اقدام کند. وی ادامه داد: از زمانی که این فرایند آغاز شد، به‌دلیل مشخص نبودن محل مورد نظر برای تأمین پارکینگ، تعهد دریافت‌شده از مالک برای ایجاد پارکینگ، به آینده موکول شد که در برخی موارد نیز تحقق این امر محال بود بنابراین عملاً امکان وفادار بودن به این تعهد میسر نشد و اکنون چیزی به‌عنوان پارکینگ تعهدی نداریم.
وی یادآور شد: هم‌اکنون نیز ساخت چند پارکینگ در مناطق ۱۲، ۱۷و ۱۸در دستور کار قرار دارد.

منبع: همشهری

پارکینگ مکانیزه-پارکینگ تعهدی تعهدی
پارکینگ مکانیزه-پارکینگ تعهدی تعهدی

پی نوشت: امروزه با پیش رفت تکنولوژی با استفاده از پارکتیگ های مکانیزه امکان تأمین پارکینگ در زمین های کوچک فراهم شده است. پارکینگ های مکانیزه متناسب با ظرفیت مورد نیاز پروژه ها و زمین های موجود در شعاع قانونی هر پروژه معرفی می گردند.

برای مثال در سطح اشغال مجاز زمینی به مساحت ۲۰۰ متر می توان یا استفاده از پارکینگ روتاری با ارتفاع ۱۷ متر تعداد ۳۲ واحد پارکینگ و سیستم برجی با ارتفاع ۲۵ متر و عمق ۶ متر ۶۰ پارکینگ را تأمین نمود.

در خصوص ملک هایی که تعداد پارکینگ کمتری نیاز دارند میتوانند مالکان با تجمیع تعداد پارکینگ مورد نیازشان در یک زمین جهت تأمین پارکنیگ تعهدی خود اقدام نمایند .

کارشناسان شرکت تجهیزات دانا آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به سازندگان محترم می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *